Це вид мистецтва, який широко використовується під час виготовлення пам'ятників, і походить від грецького слова, що в перекладі означає «пишу, дряпаю, малюю». Графічні образи на гранітній площині народжуються простим для людини способом відтворення побаченого – лінією, штрихом, які утворюють контур предмета або фігури. Так створюється малюнок – найдавніший вид графіки.
Давні графічні малюнки тисячоліттями живуть у наскельному живописі. Ці зображення називають петрогліфами, від грецького petra– скеля, камінь; у еллінському вазописі (латинське vasa– означає посудина) та книжковій мініатюрі Середньовіччя. Мініатюрою у французькій мові називали дещо дуже маленьке, крихітне, але вишукане і досконале.
При графічних роботах використовують олівець, вугілля, крейду, перо, пензлик, чорнило, туш, акварель. Оздоблюючи гранітні пам’ятники, застосовують матуар – інструмент для гравірування (чекан). Це викликало до життя новий різновид графіки – художньо-виробничий, оснований на малюнку за допомогою штрихів та ліній без традиційного використання фарб.
Write a comment